جهانی ,گروه ,مرحله ,مقدماتی ,صعود ,آینده ,مرحله بعدی ,برای صعود ,هفته آینده ,پنجشنبه هفته ,مسابقات مقدماتی
با مشخص شدن ۱۲ تیم راه یافته به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸، تیم‌های قاره کهن در انتظار قرعه‌کشی این مسابقات هستند.
تیم ملی فوتبال ایران راه دشوار ایران برای صعود به جام جهانی؛ گروه مرگ کدام خواهد بود

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مرحله دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت های 2019 امارات امشب به پایان رسید و 12 تیم صعودکننده به مرحله سوم و نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی و همچنین 16 تیم صعودکننده به جام ملت های 2019 مشخص شدند.

8 تیم عربستان، استرالی

ا، قطر، ایران، ژاپن، تایلند، کره جنوبی و ازبکستان 8 تیمی بودند که در گروه های A تا H به عنوان سرگروه راهی مرحله بعدی شدند و از بین 8 تیم دوم هم به ترتیب تیم های عراق، سوریه، چین و امارات جواز حضور در مرحله سوم مقدماتی جام جهانی را کسب کرده اند.

همچنین چهار تیم کره شمالی، لبنان، عمان و اردن که مقام دوم را در گروه های خود به دست آورده بودند علی رغم عدم صعود به مرحله بعدی جام جهانی به همراه دیگر تیم های ذکر شده راهی جام ملت های سه سال آینده شدند.

مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی در دو گروه شش تیمی برگزار می شود و تیم های هر گروه با یکدیگر به صورت رفت و برگشت بازی می کنند.

از هر گروه 6 تیمی، دو تیم به‌صورت مستقیم به جام جهانی 2018 صعود می‌کنند و تیم‌های سوم باید در مسابقه پلی‌‌آف شرکت کنند و سپس برنده این بازی برای راهیابی به جام جهانی باید با تیم چهارم کونکاکاف مصاف دهد.

نکته مهم دیگر در گروه‌بندی مرحله بعدی، رده‌بندی جدید فیفا است که پنجشنبه هفته آینده اعلام خواهد شد. دو تیم اول رنکینگ آینده در صدر دو گروه 6 تیمی (سید یک) قرار می‌گیرند، تیم‌های سوم و چهارم در سید دو و به همین ترتیب تیم‌های دیگر در سیدهای سه و چهار قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب تیم ملی ایران تحت هیچ شرایطی با ژاپن هم گروه نخواهد شد و این خود نکته مثبتی است.

هم گروهی ایران با کره جنوبی، استرالیا، ازبکستان، عراق و تایلند می تواند گروه مرگ را تشکیل دهد.

همچنین هم گروهی با سوریه، چین، قطر، امارات و کره جنوبی هم می تواند راه آسان تری برای صعود به روسیه ۲۰۱۸ باشد.

در ادامه رنکینگ تیم های آسیایی در فیفا را مشاهده می کنید که احتمالا تا پنجشنبه هفته آینده دستخوش تغییرات خواهد شد و سیدبندی مقدماتی جام جهانی بر اساس آن صورت خواهد گرفت.

 

 

منبع اصلی مطلب : وبلاگ مرز
برچسب ها : جهانی ,گروه ,مرحله ,مقدماتی ,صعود ,آینده ,مرحله بعدی ,برای صعود ,هفته آینده ,پنجشنبه هفته ,مسابقات مقدماتی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : راه دشوار ایران برای صعود به جام جهانی؛ گروه مرگ کدام خواهد بود